top of page
RRtrans Robert Piskorowski - international transport and forwarding
  • Zdjęcie autoraRRtrans

Potrzebujesz zlecić transport ciężarowy? Wszystko co musisz wiedzieć o giełdach transportowych.

Zaktualizowano: 22 lis 2022


RRtrans giełda transportowa


Co to są giełdy transportowe?


Idea giełdy transportowej, podobnej do tej jaką znamy współcześnie, narodziła się w Europie w latach 70-tych dwudziestego wieku, gdy wzrosło zapotrzebowanie na samochodowy transport towarów. Przemysł transportowy przeżywał wtedy rozkwit. Powstały pierwsze pośrednictwa frachtowe, które do komunikacji z klientami wykorzystywały połączenia telefonicznie. Klient telefonicznie zgłaszał zapotrzebowanie na transport, a następnie pośrednik wykonywał kilka do kilkunastu połączeń by znaleźć odpowiedniego przewoźnika. Było to kosztowne i czasochłonne.


W 1985 r. we Francji powstała pierwsza na świecie elektroniczna giełda transportowa oparta na systemie Minitel. System ten został później został wyparty przez Internet.


W dzisiejszych czasach giełda transportowa to wirtualny rynek, na którym spedytorzy i przewoźnicy mogą się porozumiewać. Jej celem jest ułatwienie i przyspieszenie zawarcia transakcji. Pomaga znaleźć odpowiedniego przewoźnika i ułatwia komunikację. Wykorzystując Internet można w czasie rzeczywistym wyszukać wolne miejsca ładunkowe czy zaoferować pojazd i zawrzeć stosowną umowę transportu.RRtrans najlepsza firma na giełdzie transportowej


Jak działa giełda transportowa i jak z niej korzystać?


W dużym uproszczeniu giełda transportowa działa na zasadzie ogłoszeń. Firma, która potrzebuje nabyć usługi transportowe, publikuje zlecenie transportu z opisem towarów, kierunkiem i trasą. Czasami bywa też odwrotnie. To przewoźnik zgłasza ciężarówkę jako ofertę transportową i poszukuje klienta z towarem do przewiezienia. Mamy więc do czynienia z zarówno giełdą pojazdów jak i ładunków.


Na rynku dostępnych jest wiele giełd transportowych, które różnią się przede wszystkim zasięgiem. Istnieją giełdy krajowe, regionalne i międzynarodowe.


Obecnie każda większa giełda transportowa posiada własne oprogramowanie lub aplikacje mobilne. Korzystanie z giełd transportowych wiąże się zazwyczaj z opłatą abonamentu, choć istnieją również takie z darmowym dostępem.


Giełdy transportowe pobierają prowizję od wartości zlecenia transportowego pozyskanego dzięki serwisowi. Płaci ją przewoźnik.

Należy więc zacząć od wybrania giełdy transportowej i rejestracji na jej platformie. Najwięksi dostawcy giełd transportowych przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa, dając dostęp do swoich systemów tylko zweryfikowanym podmiotom.


RRtrans najlepsza firma na giełdzie transportowej


Gdy już posiadamy konto na wybranej giełdzie transportowej wystarczy stworzyć ogłoszenie. W takim zleceniu transportu należy zawrzeć rodzaj i wielkość ładunku, a także lokalizację i termin załadunku i rozładunku. Gotowe ogłoszenie wysyłamy do przewoźników i czekamy na oferty.


Giełdy transportowe są dobrym miejscem na znalezienie wykonawcy pojedynczego transportu jak również nawiązania długo terminowej współpracy.


Przed zleceniem transportu warto jest sprawdzić profil przewoźnika w którym znajdziemy informacje o licencjach czy polisach ubezpieczeniowych.
Zalety korzystania z giełd transportowych i ich funkcje dodatkowe.


Główną korzyścią dla przewoźnika jest zmniejszenie liczby przejazdów bez ładunku powrotnego. Co przekłada się na niższą cenę usługi transportowej. Ułatwia też optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej i pozyskiwanie dodatkowych zleceń transportowych na danej trasie przejazdu.


Giełdy transportowe stanowią alternatywę dla mniejszych przedsiębiorstw, które nie mają własnej floty ciężarówek. Nie muszą współpracować ze spedytorami i tym samym oszczędzają. Pozwala ona również znaleźć dużą liczbę przewoźników. Duża konkurencja pozwala na znalezienie transportu w atrakcyjnej cenie.


Wykorzystanie giełd transportowych dla obydwu stron równa się więc z oszczędnością pieniędzy i czasu.


Działanie giełd transportowych nie ogranicza się jedynie do wyszukiwania i ogłaszania pojazdów lub ładunków. Najwięksi dostawcy, tacy jak TIMOCOM, Transporeon czy Trans.eu oferują złożone systemy, dostarczające wiele dodatkowych rozwiązań i korzyści. Należą do nich między innymi:


  • śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym (dzięki temu w każdym momencie można sprawdzić gdzie znajduje się pojazd z ładunkiem)


  • obliczanie tras i kosztów uwzględniające płatne odcinki dróg, ograniczenia tonażowe lub wielkościowe oraz dodatkowe koszty, takie jak dieta kierowcy czy opłaty drogowe


  • bazę zweryfikowanych firm zawierającą profile z najważniejszymi informacjami


  • usługi windykacyjne dla bezpieczeństwa finansowego użytkownikówRRtrans na giełdach trans.eu transporeon timocom


Na jakich giełdach transportowych znajdziesz RRtrans?


RRtrans na giełdzie Transporeon


RRtrans firmę transportową z Legnicy znajdziesz na portalu Transporeon. Transporeon jest międzynarodowym przedsiębiorstwem logistycznym z ponad 20 letnim doświadczeniem. Na portalu zarejestrowanych jest ponad 145 tysięcy przewoźników.


Nasz numer identyfikacyjny Transporeon to 419920Nasze usługi transportowe na giełdzie TransporeonRRtrans Robert Piskorowski to według naszych klientów najlepsza firma transportowa na Timocom


RRtrans na giełdzie Timocom

Timocom to największa giełda transportowa w Europie, posiadająca 147 tysięcy użytkowników. Firma posiada siedzibę w Niemczech oraz w biura w Polsce, Czechach i na Węgrzech. RRtrans Robert Piskorowski to według naszych klientów najlepsza firma transportowa na Timocom.


Nasz numer identyfikacyjny Timocom to 416155

Nasze usługi transportowe na giełdzie TimocomRRtrans to najlepszy przewoźnik na Trans.euRRtrans na giełdzie trans.eu


Platforma Logistyczna Trans.eu to zintegrowane narzędzie do zarządzania transportem z modułami dla: załadowców, spedytorów i przewoźników. Trans.eu posiada aż 12 oddziałów w Europie i zapewnia wielojęzyczną obsługę. RRtrans to najlepszy przewoźnik na Trans.eu


Nasz numer identyfikacyjny Trans.eu to 1110796-1


Nasze usługi transportowe na giełdzie trans.eu

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.
bottom of page